افتتاح نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور اصفهان

با حضور وزیر کشاورزی و منابع آب اقلیم کردستان عراق انجام شد؛

افتتاح نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور اصفهان

اصفهان نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور، آبزیان و دامپزشکی اصفهان امروز با حضور ۱۷۰ شرکت معتبر از سراسر کشور و همچنین نمایندگان برندهای معتبر بین‌المللی و همچنین وزیر کشاورزی و منابع آب اقلیم کردستان عراق افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان امروز (سه شنبه-۱۸ خرداد ماه) در آیین افتتاح این نمایشگاه، اظهار کرد: این رویداد بهترین نمایشگاه سطح کشور است که از استان های مختلف در این رویداد اقتصادی حضور دارند تا آخرین دستاوردهای خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دهند.

علی یارمحمدیان سایت جدید نمایشگاه اصفهان را یکی از استانداردترین سایت های نمایشگاهی ایران توصیف کرد که طی ۱۵ سال اخیر در غرب آسیا ساخته شده است، ابراز امیدواری کرد این نمایشگاه بتواند اقتصاد استان را یک گام به جلو پیش ببرد.

وی تصریح کرد: به طور قطع با قراردادهایی که در این نمایشگاه بین تجار ایرانی، عراقی، افغانی و ترکی منعقد می شود، اقتصاد استان اصفهان یک گام رو به جلو حرکت خواهد کرد.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی نیز در این مراسم اظهار کرد: صنعت دامپروری، صنعتی بسیار بزرگ و پویا است و صرفه نظر از اینکه غذای مردم را تامین می کند، اشتغال وسیعی در سطح کشور ایجاد می کند.

مرتضی رضایی با بیان اینکه زمانی که از صنعت صحبت می کنیم، متوجه می شویم که این بخش یک سر و گردن بالاتر از دیگر بخش ها است، گفت: ضریب نفوذ تکنولوژی در بخش دامپروری کشور بالا است.

وی با اشاره به حضور شرکت های مختلف از سراسر کشور در این نمایشگاه با وجود شیوع بیماری کووید ۱۹، ابرازامیدواری کرد این نمایشگاه موجب ارتباط بین بدنه صنعت، بهره برداران، دامدارن و مرغداران و در نهایت موجب اعتلای صنعت دام و طیور کشور شود.

بیگلر طالبانی- وزیر کشاورزی و منابع آب اقلیم کردستان عراق نیز در این آیین افتتاح با ابراز خوشحالی از حضور در شهر اصفهان به همراه هیاتی از بخش کشاورزی و اتاق های بازرگانی شهرهای اربیل، سلیمانیه و …، اظهار کرد: افزود: اقلیم کردستان عراق با جمهوری اسلامی ایران مرز مشترکی با یکدیگر دارند، بنابراین هر دو با یکدیگر ارتباطات تجاری، سیاسی و بازرگانی دارند و امروز این نمایشگاه می تواند فضای خوبی برای انتقال تجربیات و هماهنگی در امور بخش کشاورزی باشد.

وی با بیان اینکه از توسعه جمهوری اسلامی ایران در کشاورزی و منابع آب خبر داشتیم و با توجه به اینکه، این نماشگاه در حوزه صنعت دامپزشکی است، حضور یافتیم، تصریح کرد: این وعده را می دهیم که تمام درهای اقلیم کردستان عراق به روی تجار و بخش خصوصی ایران باز است تا در زمینه کشاورزی تجربیات خود را برای توسعه کشاورزی اقلیم کردستان عراق به ما منتقل کنند.

وزیر کشاورزی و منابع آب اقلیم کردستان عراق همچنین افزود: طی دو روز گذشته در تهران با بهترین شرکت های ایرانی در حوزه سدسازی ارتباط برقرار کردیم.

وی ادامه داد: درهای اقلیم کردستان عراق به روی ایران باز است و می خواهیم از تجربیات این شرکت ها در توسعه و ساخت سدها استفاده کنیم، همچنین به لحاظ حقوق همسایگی و بین المللی به دنبال رفع مشکلات آبی که بین هر دو طرف هستیم.

به گزارش ایسنا، این نمایشگاه که تا ۲۱ خردادماه در محل دائمی برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان برپا است، محلی برای ظهور و بروز توانمندی‌های شرکت‌هایی است که در زمینه ماشین‌آلات دامپروری، تجهیزات آبزیان، خوراک دام و طیور، افزودنی دام و طیور و آبزیان، خدمات دامپروری، مواد ژنتیکی، انواع شیردوش، فن و مه‌پاش هوشمند و ماهی زینتی، سازه‌های پیش‌ساخته دامداری، پاستوریزاتور، مبدل‌های حرارتی انواع مخازن، کنسانتره دام و طیور، لوازم مرغداری، لوازم و تجهیزات صنعتی مرغداری و گلخانه، سیستم تهویه و گرمایشی، داروسازی و آزمایشگاه‌های تخصصی مرتبط با این صنعت فعالیت می‌کنند.

نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور اصفهان توسط شرکت برساز رویداد پارس برگزار شده و مشارکت‌کنندگانی از استان‌های اصفهان، البرز، تهران، فارس، گلستان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، قزوین، قم، یزد، چهارمحال و بختیاری و مرکزی در آن حضور فعال دارند، همچنین شرکت‌های جاده ابریشم پرشیا، پیشگام دام‌پرور سپاهان، پیشگامان سپند گستر، زانیار و شرکت پیشگامان به عنوان نمایندگان رسمی برندهای خارجی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و به ارائه توانمندی‌ها و پتانسیل‌های خود می‌پردازند.

نمایشگاه دام، طیور، آبزیان و دامپزشکی اصفهان در ۱۷ هزار مترمربع فضای نمایشگاهی و با هدف معرفی کالاها و محصولات جدید، معرفی تکنولوژی‌های نوین در صنعت دام و طیور، ایجاد فرصت تعامل با تولیدکنندگان، بازرگانان و متخصصان، ایجاد فرصت عقد قراردادهای کاری، اخذ نمایندگی و… برگزار شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *