نخستین همایش ملی افزودنی‌های خوراک دام و طیور در دانشگاه بیرجند گشایش یافت

به صورت مجازی؛

نخستین همایش ملی افزودنی‌های خوراک دام و طیور در دانشگاه بیرجند گشایش یافت

ایسنا/خراسان جنوبی نخستین همایش ملی افزودنی‌های خوراک دام و طیور به صورت مجازی در دانشگاه بیرجند گشایش یافت و به مدت ۲ روز ادامه دارد.

سید احسان غیاثی، دبیر نخستین همایش ملی افزودنی‌های خوراک دام و طیور، امروز چهارشنبه 19 خرداد در آیین افتتاحیه این همایش گفت: این همایش به طور کلی با هدف ایجاد هماهنگی‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در گسترش مطالعات مشترک و ایجاد فهم مشترک از مسائل و اجماع علمی و فرهنگی در مقابله با مسائل برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، وی افزود: اولین همایش ملی افزودنی‌های خوراک دام و طیور با محوریت کنترل تنش‌های محیطی، سلامت دام و افزایش بهره‌وری تولید سالم و ارگانیک با همکاری دانشگاه‌های فردوسی مشهد، تهران، تربیت مدرس، شهید باهنر کرمان، علوم کشاورزی خوزستان، جیرفت، تربت حیدریه و دانشگاه بُن آلمان در دانشگاه بیرجند آغاز به کار کرد.

وی گفت: امروز با توجه به موقعیت ایران در منطقه غرب آسیا به عنوان یک کشور مرجع و موثر در مناسبات و تحولات منطقه، باید موسسه‌های علمی و دانشگاهی در مرجعیت علمی منطقه‌ای و جهانی نیز سهم عمده و قابل توجهی ایفا کنند.

دبیر نخستین همایش ملی افزودنی‌های خوراک دام و طیور بیان کرد: ۱۲۰ مقاله از سراسر کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شد که ۱۰۵ مقاله پذیرش شده و بخشی از این مقالات به صورت مجازی تا فردا (۲۰ خرداد) در دانشگاه بیرجند ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران به کشورهای منطقه، ایجاد بستری برای تبادلات و رایزنی‌های علمی و تجاری دانش بنیان، معرفی ظرفیت‌های علمی، فناوری، تولیدی و استانداردهای ایران به نمایندگان بازارهای منطقه‌ای و جهانی، ایجاد امکان تبادل استاد و دانشجو و اخذ فرصت‌های مطالعاتی مشترک از دیگر راهکارهای پیش رو است.

دبیر نخستین همایش ملی افزودنی‌های خوراک دام و طیور اظهار کرد: با توجه به قدمت صنعت دام و طیور ایران به ویژه خراسان جنوبی و از طرفی شرایط اقلیمی، خشکسالی‌ها و کمبود منابع آبی برگزاری همایش‌های چند ملیتی با توجه به ابعاد بین‌المللی مسائل زیست محیطی با هدف تبادل افکار جوامع علمی، ضروری است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *